قابل توجه دانشجویان دانشگاه های پیام نور که در این ترم آزمون دروس عمومی آنها در ریلاین برگزار می شود.این راهنما را مطالعه بفرمایید

آزمون آنلاین چه ویژگی هایی دارد؟

Writer : Shahriari_admin

شنبه ۲۴ دی ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۶ تعداد بازدید : 405

برای اینکه بتوانیم با ویژگی های یک آزمون آنلاین خوب آشنا شویم ابتدا باید تعریفی از آن در ذهن خود داشته باشیم. آزمون آنلاین (آزمون برخط) برگزاری هر نوع آزمون اعم از تستی ، تشریحی ، مختلط و... در بستر اینترنت است…

برای اینکه بتوانیم با ویژگی های یک آزمون آنلاین خوب آشنا شویم ابتدا باید تعریفی از آن در ذهن خود داشته باشیم.

آزمون آنلاین (آزمون برخط) برگزاری هر نوع آزمون اعم از تستی ، تشریحی ، مختلط و… در بستر اینترنت است که با توجه به شرایط می تواند در مکانی خاص و یا هر فضایی که در آن قابلیت دسترسی به اینترنت وجود داشته باشد انجام شود.

آزمون های آنلاین مزایای زیادی دارند که سهولت انجام ، هزینه به صرفه ، فضا و کاربری پیشرفته ، دسترسی راحت از جمله این مزایا هستند. امروزه در تمام جوامع اکثر موسسات به خصوص موسسات و سازمان هایی که با بحث آموزش و یادگیری سروکار دارند به سمت آزمون های آنلاین جذب شده اند و از مزایای آن بهره می برند.

سامانه آزمون آنلاین ریلاین یکی از سامانه های قوی در برگزاری آزمون های آنلاین است که با فراهم آوردن تمام ویژگی های یک سامانه آزمون آنلاین خوب در بسیاری از سازمان ها ، موسسات ، شرکت ها و مراکز در حال استفاده است.

با توجه به مواردی که گفته شد و دانستن اهمیت آزمون آنلاین در جهان امروز لازم است که با برخی از ویژگی های یک آزمون آنلاین خوب که آن را از بقیه آزمون ها متمایز می سازد آشنا شویم:

پشتیبانی از انواع آزمون ها

یک سامانه آزمون آنلاین خوب باید قابلیت برگزاری انواع آزمون های مورد نیاز مرکز را داشته باشد. سامانه آزمون آنلاین ریلاین با قابلیت برگزاری انواع آزمون های تستی ، تشریحی یا مختلط به صورت حرفه ای به این ویژگی به بهترین شکل ممکن پاسخ داده است.

امکان سطح بندی سوالات

یکی دیگر از ویژگی های یک آزمون آنلاین مناسب امکان سطح بندی و یا بخش بندی سوالات است . طوری که تعیین کنید از هر سطح و یا بخش چند سوال نمایش داده شود .که سامانه آزمون آنلاین ریلاین این ویژگی را به خوبی در خود جای داده است و ارزیابی کننده می تواند با بارگذاری سوالات خود در سطوح مورد نظر و انجام تنظیمات مورد نیاز ، آزمون خود را برگزار کند.

امکان تصادفی کردن سوالات و گزینه ها

تصادفی کردن سوالات و گزینه ها یکی دیگر از ویژگی های یک سامانه آزمون آنلاین خوب است. سامانه آزمون آنلاین ریلاین امکاناتی را فراهم آورده که با تصادفی کردن گزینه ها و یا سوالات در آزمون ها بتوان به برگزاری یک آزمون حرفه ای دست یافت.

امکان مشاهده سریع و دقیق نتایج

یکی از ویژگی های مهم یک آزمون آنلاین خوب امکان مشاهده سریع نتایج آزمون است. بررسی این ویژگی از دید روان شناختی نشان داده است میزان رضایت و تاثیر مشاهده ی سریع نتایج آزمون یک دید منطقی و درست نسبت به نتیجه در فرد ایجاد می کند. سامانه آزمون آنلاین ریلاین تمام این موارد را در نظر گرفته و با ایجاد این امکان در آزمون به این نیاز پاسخ مثبتی داده است.

دسترسی راحت

یکی دیگر از ویژگی های مهم و البته مورد توجه آزمون آنلاین امکان دسترسی راحت به تمام بخش های آن است. تمام کاربران با هر سطح دسترسی باید این امکان را داشته باشند که تمام نیاز های خود را در فضایی ساده و در عین حال کاربردی به راحتی برطرف کنند. سامانه آزمون آنلاین ریلاین این امکان را به خوبی فراهم آورده و تمام امکانات حرفه ای خود را در بستری ساده در اختیار کاربران خود قرار می دهد.

امکان تعریف آزمون های تک صفحه ای

این ویژگی هم یکی از ویژگی های قابل ملاحظه در آزمون های آنلاین است. آزمون تک صفحه ای آزمونی است که در آن هر سوال در یک صفحه قرار میگیرد و کاربر می تواند پس از پاسخ به سوال و تایید آن به سوال بعد برود.این ویژگی در سامانه آزمون آنلاین ریلاین قرار داده شده است. کسی که سوالات را بارگذاری می کند می تواند انتخاب کند که امکان بازگشت به سوال قبل وجود داشته باشد یا نه و به طور کامل این آزمون تک صفحه ای را تعریف و مدیریت کند.

امکان بارگزاری سوالات از طریق فایل اکسل

امکان دریافت سوالات آزمون آنلاین به صورت فرمت اکسل یکی دیگر از ویژگی های مهم این سامانه ها است.سامانه آزمون آنلاین ریلاین این امکان را فراهم آورده که طراح سوالات بتواند سوالات خود را یک جا وارد سامانه کند و علاوه بر اینکه در وقت خود صرفه جویی می کند ، امکان اشتباهات ناشی از وارد کردن دستی سوالات را کاهش دهد.

روند تایید آسان و سریع

یکی از ویژگی های مهم یک آزمون آنلاین خوب سرعت عمل و ساده بودن فرآیند ثبت سوالات است. سامانه آزمون آنلاین ریلاین این امکان را فراهم آورده که کاربران بدون دغدغه از دشواری ثبت سوالات و به دور از هر گونه خطای احتمالی به ساده ترین حالت ممکن سوالات خود را ثبت کرده و در طی زمان آزمون بتوانند روی پاسخ دادن تمرکز کنند.

امکان کنترل لاگ ها (نظارت بر آزمون)

یکی دیگر از ویژگی های یک آزمون خوب نظارت بر آن است. به حداقل رساندن و از بین بردن احتمال تقلب یکی از مواردی است که همیشه مد نظر کاربران بوده و سامانه آزمون آنلاین ریلاین به خوبی این ویژگی را از طریق کنترل تمامی لاگ ها با جزئیات دقیق فراهم کرده است.

امکان گزارش گیری

دسترسی کافی به نتایج یک آزمون آنلاین یکی دیگر از این ویژگی ها است. سامانه آزمون آنلاین ریلاین این امکان را برای ارزیابی کنندگان به وجود آورده که پس از اتمام آزمون بتوانند گزارش های مورد نیاز را از سامانه دریافت کنند و این ویژگی یکی دیگر از ویژگی های تسهیل کننده روند آزمون آنلاین است.

پشتیبانی از سیستم های مختلف برای شرکت در آزمون

افراد ممکن است با سیستم های مختلفی قصد شرکت در آزمون را داشته باشند و یک سامانه آزمون آنلاین خوب باید بتواند این امکان را برای کاربران خود فراهم آورد. سامانه آزمون آنلاین ریلاین این امکان را برای کاربران خود فراهم آورده که از هر سیستمی(رایانه ، لپتاپ ، تلفن همراه و…)به راحتی و در شرایط یکسان در فرآیند آزمون شرکت کنند.

راهنما

همیشه باید به ایجاد یک راهنمای خوب برای یک سامانه آزمون آنلاین توجه داشت.چرا که این راهنماها هستند که بهترین و صحیح ترین راه استفاده از یک سامانه را آموزش می دهند. سامانه آزمون آنلاین ریلاین با تولید راهنماهای صوتی تصویری ، با جزئیات کامل و مثال و به صورت جامع این نیاز را به بهترین شکل برای کاربران خود رفع کرده است.

 

*همچنین بخوانید:

*انواع آزمون آنلاین در LMS ریلاین

*چطور آزمون آنلاین برگزار کنیم؟

 

__برای دریافت مشاوره و راهنمایی درباره  سامانه آزمون آنلاین ریلاین با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

 

  • آزمون آنلاین چه ویژگی هایی دارد؟