قابل توجه دانشجویان دانشگاه های پیام نور که در این ترم آزمون دروس عمومی آنها در ریلاین برگزار می شود.این راهنما را مطالعه بفرمایید

انواع آزمون آنلاین در LMS ریلاین

Writer : Shahriari_admin

شنبه ۲۴ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۹ تعداد بازدید : 247

همانطور که می دانید سامانه آزمون LMS ریلاین این قابلیت را برای کاربران خود فراهم کرده است تا در محیطی کاملا حرفه ای و با دسترسی آسان امکان برگزاری هر گونه آزمون آنلاین را داشته باشند. از آن جایی آزمون ها اشکال و انواع مختلفی دارند نابراین یک سامانه آزمون آنلاین خوب باید این قابلیت را ...

همانطور که می دانید سامانه آزمون آنلاین LMS ریلاین این قابلیت را برای کاربران خود فراهم کرده است تا در محیطی کاملا حرفه ای و با دسترسی آسان امکان برگزاری هر گونه آزمون آنلاین را داشته باشند.

از آن جایی که آزمون ها اشکال و انواع مختلفی دارند بنابراین یک سامانه آزمون آنلاین خوب باید این قابلیت را برای کاربران ایجاد کند تا آزمون مورد نظر خود را به بهترین شکل ممکن برگزار کنند.

سامانه LMS آزمون آنلاین ریلاین به نیاز های کاربران خود در رابطه با فرآیند بارگذاری سوالات ، برگزاری آزمون ، کنترل و ارزیابی نتایج به بهترین و کامل ترین شکل ممکن پاسخ داده است.

در این مقاله قصد داریم به معرفی و بررسی انواع آزمون آنلاین در سامانه آزمون آنلاین ریلاین بپردازیم.

به طور کلی در سامانه آزمون آنلاین ریلاین سه نوع آزمون تعریف شده است:

تمام صفحه

(آزمون هایی که در آن، تمام سوالات در یک صفحه برای کاربر نمایش داده می شوند)

سامانه آزمون آنلاین ریلاین این امکان را فراهم آورده که بتوان آزمون مورد نظر (تستی ، تشریحی یا ترکیبی ) را در یک صفحه برای کاربران قرار داد و این امکان را برای کاربر ایجاد کرد که بدون نگرانی از صفحات متعدد به آزمون آنلاین خود بپردازد.

تک صفحه ای با امکان بازگشت

(آزمون هایی که در آن، هر سوال در یک صفحه مجزا برای کاربر نمایش داده می شود و کاربر اجازه ی برگشت به سوال قبلی را خواهد داشت)

در بعضی آزمون های آنلاین فرد آزمون گیرنده لازم می بیند که هر سوال کاربر در یک صفحه برای اون نمایش داده شود. به همین دلیل سامانه آزمون آنلاین ریلاین امکانی با نام آزمون تک صفحه ای را برای کاربران تعریف کرده که طبق تعریف بالا این امکان را به کسی که آزمون را بارگذاری می کند می دهد که با انتخاب نوع آزمون به صورت تک صفحه ای آزمونی را تعریف کند که در زمان برگزاری هر سوال در یک صفحه و به صورت مجزا نمایش داده شود و کاربر پس از پاسخ به سوال و تایید آن به سوال بعد برود.

در این نوع آزمون این امکان فراهم است که کاربر به سوال قبلی خود بازگشته و آن را تصحیح و دوباره تایید کند.

تک صفحه ای بدون امکان بازگشت

(آزمون هایی که در آن، هر سوال در یک صفحه مجزا برای کاربر نمایش داده می شود و کاربر اجازه ی برگشت به سوال قبلی را نخواهد داشت)

نوع بعدی آزمون در سامانه آزمون آنلاین ریلاین آزمون تک صفحه ای بدون امکان بازگشت به سوال قبل است. در این آزمون علاوه بر اینکه هر سوال در یک صفحه و به صورت مجزا قرار می گیرد ، فرد آزمون گیرنده این امکان را دارد که با اضافه کردن یک قابلیت تعیین کند کاربران امکان بازگشت به سوال قبل را نداشته باشند و به محض پاسخ و تایید به سوال بعد بروند.

موارد بالا صورت کلی از انواع آزمون های موجود در سامانه آزمون آنلاین ریلاین است و تمام این امکانات حرفه ای به شکلی ساده در این سامانه تعریف شده اند و برای فرد آزمون گیرنده این امکان را فراهم می کنند که نوع آزمون مورد نظر خود را به ساده ترین و حرفه ای ترین شکل ممکن و با یک کلیک انتخاب کند و بدون هیچ دغدغه ای به برگزاری آن بپردازد.

برای دریافت مشاوره و راهنمایی درباره  سامانه آزمون آنلاین ریلاین با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

 

  • انواع آزمون آنلاین در LMS ریلاین