قابل توجه دانشجویان دانشگاه های پیام نور که در این ترم آزمون دروس عمومی آنها در ریلاین برگزار می شود.این راهنما را مطالعه بفرمایید

ویژگی های یک LMS خوب چیست؟

Writer : Shahriari_admin

شنبه ۲۴ دی ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۴ تعداد بازدید : 519

همانطور که می دانید این روزها در تمام دنیا سامانه آموزش مجازی یا همان سامانه LMS از اهمیت بالایی برخوردار است. همین اهمیت بالا باعث ایجاد شرایط رقابتی بین شرکت های مختلفی که در این زمینه فعالیت می کنند شده است و آن ها درصددند که با رعایت و به کارگیری ...

همانطور که می دانید این روزها در تمام دنیا سامانه آموزش مجازی یا همان سامانه LMS از اهمیت بالایی برخوردار است. همین اهمیت بالا باعث ایجاد شرایط رقابتی بین شرکت های مختلفی که در این زمینه فعالیت می کنند شده است و آن ها درصددند که با رعایت و به کارگیری تمام ویژگی های مورد نیاز برای یک سامانه LMS به بهترین شکل ممکن ، باعث ایجاد شرایط بهتری برای کاربران خود شوند و بتوانند تمام نیاز های کاربران خود را به ساده ترین و در عین حال بهترین شکل ممکن برطرف سازند.

تولید یک سامانه آموزش مجازی به نام سامانه LMS ریلاین توانسته با اجرای تمام ویژگی های مورد نیاز برای یک سامانه LMS حرفه ای ، نیاز و خواسته ی کاربران خود را برطرف سازد.

ویژگی های یک سامانه LMS خوب و کاربردی عبارتند از:

به روز بودن

از آنجایی که تکنولوژی عصر جدید هر روز دچار تغییرات می شود و روز به روز به اطلاعات جدیدی دست می یابد پس یک سامانه LMS خوب نیز باید همواره در حال به روز رسانی خود باشد تا بتواند نیاز های جدید را برطرف سازد.

قالبیت اتصال به کلاس های آنلاین

یکی دیگر از ویژگی های یک سامانه LMS خوب این است که قابلیت اتصال به نرم افزار های کلاس آنلاین را داشته باشد. برای مثال سامانه LMS ریلاین قابلیت اتصال به دو نرم افزار پر کاربرد adobe connect و big blue button را داراست.

سازگاری با صفحه نمایش‌های مختلف

همانطور که می دانید ما ممکن است از ابزار هایی با صفحه نمایش های متفاوت برای استفاده از یک سامانه LMS استفاده کنیم و یک سامانه خوب باید قابلیت سازگاری با تمام صفحه نمایش های موجود را داشته باشد. برای مثال سامانه LMS ریلاین قابلیت سازگاری با صفحه نمایش های مختلف مانند تلفن همراه ، لپتاپ ، رایانه و… را داراست.

تالار گفتگو

از آن جایی که در سامانه های مربوط به آموزش و یادگیری همیشه مساله ی پرسش و پاسخ یکی از مسائل پرکاربرد است از این رو نیاز قطعی و یکی از ویژگی های مهم یک سامانه LMS خوب فراهم کردن شرایط برای انجام این کار و برقراری ارتباط بین کاربران و مدرس است. سامانه LMS ریلاین با فراهم آوردن این شرایط تحت عنوان تالار گفتگو این نیاز و ویژگی اساسی را به بهترین شکل ممکن برطرف کرده است.

کاربری آسان

مسلما یکی دیگر از ویژگی های مهم در یک سامانه LMS خوب این است ضمن داشتن امکانات زیاد بتواند یک فضای ساده و به دور از پیچیدگی را برای کاربران خود ایجاد کند و کاربران بدون سردرگمی و با بهترین شرایط بتوانند از امکانات آن استفاده کنند.سامانه LMS ریلاین به شکلی طراحی شده که تمام کاربران با هر سطح دسترسی می توانند به بهترین شکل ممکن از این سامانه استفاده کنند.

مدیریت محتوا

مدیریت محتوا یک جزء جدا نشدنی و مهم از سامانه ها و سیستم های آموزش و یادگیری است و به طبع بهره مندی مفید از آن یکی از بهترین ویژگی های یک سامانه LMS خوب است. سامانه LMS ریلاین به بهترین شکل ممکن به بهسازی این ویژگی مهم پرداخته و با ورود به این سامانه این مطلب کاملا مشهود و قابل درک است.

پشتیبانی از آموزش ترکیبی(Blended Learning)

یک سامانه LMS خوب باید قابلیت پشتیبانی از انواع آموزش (آنلاین و آفلاین) را به صورت موازی داشته باشد. سامانه LMS ریلاین این قابلیت را در اختیار کاربران خود قرار می دهد تا بتوانند از تمام مزایای یک آموزش مجازی بهره ببرند.

آزمون آنلاین

یکی دیگر از ویژگی های یک سامانه LMS خوب این است که امکان برگزاری انواع آزمون های آنلاین را در فضایی حرفه ای ایجاد کند و کاربران و مدرسان بتوانند از شرایط یک آزمون خوب برخوردار باشند. سامانه LMS ریلاین این امکان را فراهم آورده تا مدرسان بتوانند با برگزاری انواع آزمون های مورد نظر خود به ارزیابی کاربران بپردازند.

ارزیابی

ارزیابی یکی دیگر از ویژگی های مهم یک سامانه LMS حرفه ای است. ارزیابی این امکان را به مدیران می دهد که از میزان رضایت دانشجویان از کلاس ها ، دوره ها و اساتید و اثربخشی آنها اطلاع یابند و نسبت به بهبود عملکرد برنامه ریزی های لازم را به عمل آمورند.

مشاهده ی لاگ ها

این که بتوان تمامی ورود ، خروج ها و تمامی اتفاقات یک سامانه را تحت نظر داشت همیشه مورد توجه است زیرا از این طریق می توان به مدیریت بهتری برای یک سامانه LMS دست یافت. سامانه LMS ریلاین این ویژگی را به طور کامل در خود جای داده است و تمام لاگ ها و گزارشات مورد نیاز برای یک مدیر را با جزئیات کامل در اختیار ایشان قرار می دهد.

امنیت

امنیت و مقاوم بودن در مقابل حملات سایبری یکی دیگر از ویژگی های یک سامانه LMS خوب است. این امنیت همیشه مورد توجه کاربران بوده و سامانه LMS ریلاین شرایطی را فراهم آورده که این امنیت را به بهترین شکل ممکن در سامانه ی خود اجرا کند.

سفارشی سازی

همه ی سازمان ها تمایل دارند که ضمن خریداری هر محصولی امکان سفارشی سازی و شخصی سازی آن محصول در حیطه ی نیاز های آن ها برایشان فراهم شود و با این کار به نیاز های خاص و مورد توجه آنان پاسخ داده شود.در سامانه LMS ریلاین این امکان فراهم شده که هر سازمان ، شرکت ،مرکز و… متناسب با شرایط و ویژگی های خدمات آموزشی خود این سامانه را شخصی سازی کند.

خدمات پرداخت الکترونیک

زمانی که شما دوره ی آموزشی خود را در اختیار کاربران قرار می دهید و کاربران تمایل به ثبت نام در آن دوره را دارند موضوعی تحت عنوان خدمات پرداخت الکترونیک برای شرکت در آن دوره و خرید آن برای شما و کاربران مطرح می شود که دستیابی به آن یکی دیگر از ویژگی های یک سامانه LMS خوب است. سامانه LMS ریلاین با ایجاد این ویژگی به بهترین شکل ممکن و با وصل شدن به درگاه های پرداخت مختلف به این نیاز پاسخ کامل داده است.

راهنما

مسلما برای یادگیری هر سامانه ای نیاز به راهنمای کامل و روشن امری ضروری است. سامانه LMSریلاین نیز در این رابطه اقدام به ایجاد راهنماهای صوتی تصویری زیادی کرده است که به تمام کاربران از مدیران گرفته تا ساده ترین کاربران و به صورت مجزا و تخصصی تمام موارد مورد نیاز در سامانه را آموزش می دهد و کاربران را با تمام امکانات سامانه به بهترین شکل ممکن آشنا می کند.

مدیریت همه جانبه

یک سامانه LMS خوب باید شرایط مدیریت تمام نگر را ایجاد کند.یعنی بتواند تمام امکانات مورد نیاز در جهت یک مدیریت عالی را برای مدیران آن فراهم سازد. سامانه LMS ریلاین این ویژگی را داراست و برای مدیران شرایطی را ایجاد می کند که ضمن تسلط کامل بر سامانه بتوانند آن را به بهترین شکل ممکن مدیریت کرده و نیاز های خود را رفع کنند.

**برای ارتباط بیشتر و مشاوره درباره سامانه LMS ریلاین با کارشناسان ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.**

  • ویژگی های یک LMS خوب چیست؟