قابل توجه دانشجویان دانشگاه های پیام نور که در این ترم آزمون دروس عمومی آنها در ریلاین برگزار می شود.این راهنما را مطالعه بفرمایید

آموزش الکترونیکی با سامانه lms ریلاین

Writer : Shahriari_admin

دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۰ تعداد بازدید : 469

در طول چند دهه گذشته، افزایش زیادی در استفاده از فناوری آموزش الکترونیکی وجود داشته است..

بهترین سامانه lms

 

در طول چند دهه گذشته، افزایش زیادی در استفاده از فناوری آموزش الکترونیکی وجود داشته است. با این حال، سیستم های مدیریت یادگیری یا همان سامانه lms  بر صنعت یادگیری آنلاین مسلط هستند. افزایش محبوبیت این سامانه ها عامل مهمی است که به این امر منجر شده است. آمار نشان می دهد که  انتظار می رودتا سال 2025 بازارسامانه های الکترونیکی و  یادگیری الکترونیکی  به اوج خود برسد و حتی کلاس های حضوری از استقبال زیادی برخوردار نشوند.

این یک خبر عالی برای کسانی است که همواره در حال تلاش برای یادگیری الکترونیکی هستند و از سامانه lms استفاده می کنند.

 

بهترین سامانه مدیریت یادگیری در سال 1402کدام است و چرا؟

با توجه به این نکته که آمار برگزاری کلاس آنلاین روبه افزایش است استفاده از سامانه lms نیز رو به افزایش است. امروزه تقریبا نیمی ازآموزش های آزاد در مراکز دانشگاهی و سایر آموزشگاه ها بصورت آنلاین می باشد. واضح است که آموزش الکترونیکی دیدگاه ما را نسبت به کسب دانش و مهارت متحول کرده و تغییر داده است. بنابراین، تقاضای فزاینده ای برای سامانه های lms با بهترین امکانات وجود دارد.

 

چگونه می توان بهترین سامانه lms را انتخاب کرد؟

با توجه به نیاز های آموزشی و انتظاراتی که برای آموزش الکترونیکی خود داریم می توانیم با بررسی ویژگی ها و امکانات یک سامانه lms با دیگری، تصمیم نهایی را برای خرید سامانه lmsبگیریم.

 

ویژگی های بهترین سامانه lms چیست؟

  • ارائه گواهینامه در سامانه lms:

هنگامی که فراگیران دوره ای را کامل می کنند یا در ارزیابی عملکرد خوبی داشتند، گواهینامه ای برای تقویت روحیه آنها برای یادگیری بیشتر اعطا می شود.

  • سیستم ثبت نمره و بازخورد در سامانه lms:

یادگیری برای کاربران و افراد تحت آموزش باید سرگرم کننده باشد. با استفاده از نشان‌ و تصاویر ها، تابلوهای نمرات، بارگذاری نمرات و امتیازات و...  بسیاری از موارد دیگر، مدیر دوره یا استاد درس می‌تواند با نمره و امتیاز دادن به یادگیرندگان خود انگیزه برای دنبال کردن بقیه مطالب ایجاد کند.

  • سفارشی سازی کردن سامانه lms بر اساس موسسه و سازمان خود:

این موضوع برای موسسات حائز اهمیت است که بتوانید سامانه lms خود را برحسب نیاز خود و موضوع موسسه خود سفارشی کنید و پلتفرم را با آرم، تصاویر و رنگ های اصلی شرکت خود برچسب گذاری کنید.

  • پشتیبانی چند زبانه:

برای سازمان‌ها و شرگت ها وموسسه هایی که در بسیاری از نقاط مختلف جهان دفتر دارند، باید این ویژگی را باید در سامانه lms خود داشته باشند تا از موانع زبانی دور شوند. و بتوانند همه مناطق را با سامانه lmsخودشان پوشش بدهند. 

  • یکپارچه‌سازی API :

در هرموسسه ای مدیران باید بتوانند که به سامانه LMS خود اجازه دهند تا با برنامه‌های دیگری مثل ادوبی کانکت و بیگ بلو باتن و برنامه‌های تلفن همراه و ... یکپارچه شود. تا کاربران بتوانند به راحتی به این سامانه ها دسترسی پیدا کنند.

  • یادگیری اجتماعی با سایر کاربران از طریق سامانه lms :

با گزینه هایی مانند چت آنلاین ، چت گروهی و....می توان مطالب و اطلاعات آموزشی را با همسالان و هم دوره ای های خود به اشتراک گذاشت و از طریق همکاری با سایر کاربران یادگیری را افزایش داد. ومطالب را بهتر یاد گرفت.

  • قابلیت اپلود محتوادرسامانه lms:

سامانه lms باید بتواند به مدیران و اساتید این اجازه را بدهد که فایل های آموزشی خود را اپلود کنند و در اختیار کاربران قرار بدهند تا کاربران همراه با آموزش آنلاین از آموزش های تکمیلی و فایل های آموزشی بیشتر بهره ببرند.

 

فضای آموزش عالی با سامانه lms :

در آموزش عالی، تغییر به سمت یادگیری آنلاین شاید گواهی بر نوآوری باشد تا پاسخی به ضرورت.

در اتخاذ برنامه های آموزش آنلاین، مدیران موسسات و دانشگاه باید بین نوآوری و آموزش مستمر تعادل برقرار کنند. بسیاری از مدارس و دانشگاه ها قبلاً در چنین زیرساخت های فناوری سرمایه گذاری کرده اند و نتایج چشم گیری را مشاهده کرده اند و بااستقبال زیادی از دانش اموزان و دانشجویان مواجه شدند.

علاوه براین که آموزش آنلاین با مجموعه ای از چالش های منحصر به فرد روبرو است اما اکثر آموزش پذیران تمایل دارند که  آموزش آنلاین را همراه با آموزش حضوری دنبال کنند چرا که کیفیت آموزش آنلاین با ابزاری های مناسب بالاتررفته است و با ترکیب آموزش آنلاین و حضوری، می توان بهترین آموزش را داشت.

در آموزش آنلاین معلمان، به جای مدیران، پذیرش ابزارها و پلتفرم‌ها را هدایت می‌کنند و بر اساس هزینه، کاربرد و سهولت استفاده تصمیم می‌گیرند و اینگونه کارهای آموزشی به خوبی با چند کلیک ساده پیش می رود و سامانه lms فضای آموزشی ای را به بهترین شکل برای کاربران رقم می زند.

 

رضایت کاربران از کدام سامانه lms بیشتر بوده است؟

در نظر گرفتن تمام نکات بالا برای فهمیدن اینکه بهترین سامانه lms در سال 1402کدام است به شما کمک می کند در انتخاب خود برای خرید سامانه lms اشتباه نکنید و بهترین سامانه lms را انتخاب کنید. این نکات همچنین باعث می شود بتوانید ازآزمون و خطای پرهزینه جلوگیری کنید.

با کمی تحقیق، ارزیابی و حسابرسی متوجه این موضوع خواهید شد که در سال 1402مشتریان از چه سامانه ای بیشترین میزان رضایت را داشته اند و همچنین می توانید از طریق این لینک مشتریان سامانه lms ریلاین را مشاهده کنید تا بتوانید از بین سامانه های lms موجود بهترین گزینه را انتخاب کنید .

 

آیا تا به حال از سامانه lms ریلاین استفاده کرده اید؟

سامانه lms ریلاین قوی ترین سامانه lms و دارای قابلیت تجارت الکترونیک و مقرون به صرفه ترین سیستم LMS برای مراکز آموزشی است. می توانید یک دوره آزمایشی 5 روزه با این سامانه lms داشته باشید و از امروز شروع به استفاده از از این سامانه کنید و در صورت رضایت این سامانه را خریداری کنید!

همین حالا برای دریافت نسخه دمو سامانه lms ریلاین اقدام کنید!

 

اگر درحال خرید سامانه lms می باشید پیشنهاد می کنم مقاله خرید سامانه lms را نیز مشاهده کنید .

به همین ترتیب، مقاله روش ثبت نام در سامانه LMS ریلاین برای آموزش الکترونیکی به شما کمک می کند که با انواع روش های ثبت نام در سامانه lms اشنا شوید.

 

 

  • آموزش الکترونیکی با سامانه lms ریلاین