قابل توجه دانشجویان دانشگاه های پیام نور که در این ترم آزمون دروس عمومی آنها در ریلاین برگزار می شود.این راهنما را مطالعه بفرمایید

نحوه برگزاری جلسه دفاع در ادوبی کانکت (adobe connect)

Writer : admin

دوشنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۱ تعداد بازدید : 350

در این آموزش قصد داریم که نحوه برگزاری جلسه دفاع در ادوبی کانکت (ADOBE CONNECT) را توضیح بدهیم.

آموزش برگزاری جلسه دفاع در ادوبی کانکت

می دانید که جلسات دفاع مثل یک کلاس معمولی است با این تفاوت که در انتهای جلسه اساتید به شورا می نشینند و طبق قوانین دانشجو نباید به شورای اساتید دسترسی داشته باشد. به این دلیل که شاید اساتید در این جلسه شورا بخواهند صحبت هایی را درباره این دفاع داشته باشند که دانشجو نباید در جریان این صحبت ها قرار بگیرد.

 

درابتدا که اساتید وارد جلسه می شوند در سمت راست صفحه قرار می گیرند، برای این جلسه اساتید مختلف وارد جلسه می شوند و همانطور که در تصویر می بینید در قسمت HOST قرار می گیرند و برای اینکه دانشجو درجلسه دفاع بتواند توضیحات خود را ارائه بدهد دانشجو را PRESENTER می کنند و دانشجو ارائه را به انجام می رساند.

 

بعد از اتمام ارائه توسط دانشجو، اساتید دانشجو را به عنوان  participans می کنند و بعنوان یک شنونده معمولی و دانشجوی معمولی در جلسه حاضر می شود.

 

همانطور که میبینید این طرف پنل دانشجو هست و در طرف دیگر پنل استاد ، حالا نهایتا جلسه و دفاع دانشجو تمام می شود و اساتید می خواهند به شورا بنشینند بدون اینکه دانشجو در جریان شورای اساتید قرار بگیرد.

 

روش اول: در این روش باید توسط اساتید به دانشجو گفته شود که از کلاس بیرون برود اما نکته مهم این است که باید بتوان بدون اینکه دانشجو را از کلاس بیرون کرد چند لحظه دانشجو را on hold  کرد و بعد دوباره به دانشجو اجازه ورود به کلاس را داد.

روش دوم : در روشon hold  کردن که یک روش عالی و خوب برای دانشجو است باید در قسمت meeting گزینه ی

 manage access & Entry گزینه ی Place participants on hold را انتخاب کرد.

 

با انتخاب این گزینه می توان متنی با مضمون لطفا منتظر بمانید تایپ کرد و نهایتا با زدن این گزینه همه افراد این متن را می بینند و در سمت اساتید گزینه ای که این افراد در کلاس حضور ندارند دیده می شود.

 

اساتید می توانند بعد از صحبت های لازم و به نتیجه رسیدن، در قسمت manage accses  گزینه ی particiepant on hold را بردارند و دوباره دانشجو ها به کلاس برگردند و با این گزینه کلاس به حالت قبلی خود باز می گردد.

برای دریافت فایل pdf این آموزش اینجا کلیک کنید.

همچنین برای دریافت راهنمایی های بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشید

امیدوارم این آموزش برای شما مفید واقع شده باشد .

 

  • نحوه برگزاری جلسه دفاع در ادوبی کانکت (adobe connect)