به روز رسانی های نسخه دانشگاهی

اضافه شدن مقاطع به اکسل دروس

در آپدیت جدید نسخه دانشگاهی ریلاین شما میتوانید مقاطع دروس را از طریق اکسل واردکنید. برای استفاده از این قابلیت کافی است که از بخش دروس نمونه اکسل دروس را دانلود کرده و بعد از تکمیل عنوان و کد درس ، شناسه مقطع درس را وارد نمایید( شناسه هر مقطع باتوضیحات در اکسل قرار گرفته است.)

امکان کپی کردن بخش های کلاس در همه زیرگروه ها

در امکان جدید سامانه ریلاین شما می توانید بخش های هر کلاس شامل محتواها ، تکالیف ، آزمون ها و ارزیابی ها را در همه زیرگروه های درس کلاس کپی کنید. این امکان به عنوان یک آپدیت به امکان قبلی ( کپی کردن در کلاس دیگر) افزوده شده. برای استفاده از آن کافی است که در کلاس مورد نظر ، روی کپی محتوا، آزمون و ... کلیک کرده و تیک همه زیرگروه ها را فعال کنید. به این ترتیب آن بخش با تمام جزئیات آن در تمام زیرگروه های آن درس کپی خواهند شد.

 

1402/07/29

  • امکان مشاهده ی تکالیف پیش رو در پنل دانشجو

هر دانشجو و دانش آموزی نیاز دارد که بداند برای روزهای آتی چه تکالیفی دارد تا بتواند به کمک این تکالیف هم دروس را مرور کند و هم اینکه هر مطلب آموخته شده ای را در ذهن خود تثبیت کند .امروزه در اکثر سامانه های lms این موضوع جزو یکی از مهم ترین امور بشمار می رود و سامانه ای که این قابلیت را داشته باشد قطعا می تواند نظر دانشجویان را جلب کند . سامانه lms  ریلاین دارای قابلیت نمایش تکالیف پیش رو به دانشجو است تا دانشجو با برنامه ریزی درست و به آسانی به این تکالیف دسترسی داشته باشد.

  • امکان تنظیم پیام صفحه ی تیکت از جانب مدیر کل سامانه و امکان نمایش پیام در صفحه ی تیکت به دانشجو ها و اساتید

یکی از دغدغه های بزرگ اکثر کاربران سامانه lms چه استاد باشند و چه دانشجو برقراری ارتباط با سایرین است. سامانه lms ریلاین در آپدیت جدید خود امکان ارسال تیکت را برای کاربران فراهم کرده است و همچنین امکان ایجاد پیام در صفحه تیکت از جانب مدیر کل و امکان پاسخ دادن و نمایش پیام در صفحه ی تیکت به دانشجو ها و اساتید وجود دارد.

  • امکان غیر فعال سازی به روز رسانی برای مدرس خاص

در آپدیت جدید سامانه ریلاین این امکان برای مدیر وجود دارد که در صورت تمایل بتواند گزینه به روز رسانی با وب سرویس را از پروفایل مدرس غیر فعال کند. در صورتی که این عملیات برای مدرسی انجام شود با بروزسانی های بعدی، اطلاعات دروس مدرس تغییری نخواهد کرد. مدیر می تواند هر زمان که نیاز دانست مجددا با غیرفعال سازی این حالت، دروس مدرس را طبق گلستان به روز رسانی نماید.

  • امکان همسان سازی جلسات آنلاین کلاس توسط مدرس

در سامانه lms ریلاین به تازگی این امکان اضافه شده است که مدرس بتواند با انتخاب گزینه همسان سازی از داخل کلاس و بالای جلسات آنلاین، جلسات کلاس خود را در صورت نیاز به روز رسانی نماید. این امکان نیازمند فعال­سازی امکان همسان سازی توسط مدرس در وب سرویس می باشد.

  • امکان جابجایی مطالب و محتوا در نسخه ی دانشگاهی

در آپدیت جدید سامانه lms ریلاین این امکان وجود دارد که بتوان مطالب و محتوا را جابجا کرد و طبق ترتیبی که مورد نیاز هست چیدمان بشوند.

  • انتقال اطلاعات همراه با نوع نحوه برگزاری (حضوری ،الکترونیک و ... ) از وب سرویس

در آپدیت سامانه lms ریلاین در نسخه دانشگاهی این امکان وجود دارد که در هنگام انتقال اطلاعات از وب سرویس، نحوه (شیوه) برگزاری جلسات کلاس نیز مشخص باشد یعنی اینکه جلسات درسی چه بصورت حضوری چه بصورت الکترونیک یا هر روش دیگری که باشد برای دانشجو قابل نمایش می باشد و به این ترتیب دانشجو در کلاس های خود می تواند شیوه برگزاری آنها را مشاهده نماید.

  • امکان تعیین ترم پیش فرض در سامانه

در آپدیت جدید سامانه LMS ریلاین این امکان وجود دارد که مدیر سامانه هر تعداد ترم که موردنیاز را تعریف کند و بتواند ترم جاری خود را به صورت پیش فرض انتخاب نماید.

  • تغییر کپچا

بنا به درخواست مشتریان سامانه lms ریلاین، کپچای سامانه تغییر یافته است و از حالت کپچای گوگل به یک کپچای منحصر به فرد ریلاین بصورت عددی تغییر یافته است و کپچای اختصاصی عددی که کار کردن با این کپچا برای کابران آسان تر است، جایگزین کپچای گوگل شده است.

 

1402/08/14

  • امکان مشاهده تابلو اعلانات برای هر کلاس

در آپدیت جدید ریلاین ،تابلو اعلانات برای هر کلاسی وجود دارد و دانشجو می تواند پیام های مدیر سامانه را هنگام ورود به سامانه و همچنین از قسمت ((داشبورد )) و سپس از قسمت ((تابلو اعلانات)) مشاهده کند.

 

  • امکان گفت و گو میان استاد و دانشجو 

در آپدیت جدید سامانه lms نسخه دانشگاهی ریلاین ،امکان ارسال پیام توسط دانشجو به استاد در سامانه و همچنین امکان پاسخگویی استاد به دانشجو و گفتگوی دو طرفه نیز وجود دارد.