قابل توجه دانشجویان دانشگاه های پیام نور که در این ترم آزمون دروس عمومی آنها در ریلاین برگزار می شود.این راهنما را مطالعه بفرمایید

محتوادرآموزش آنلاین

Writer : Shahriari_admin

چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۲ تعداد بازدید : 211

با افزایش استفاده از آموزش آنلاین، مدیران آموزشی به دنبال راه هایی برای ایجاد آموزش آنلاین با کیفیت برای مجموعه خود هستند.

 با آموزش آنلاین که از طریق پلتفرم آموزش الکترونیکی ارائه می شود، سازمان ها می توانند از مزایای آموزش برای افراد برخوردار شوند، حتی زمانی که آموزش آنلاین و از راه دور باشد، با داشتن یک محتوای آموزشی با کیفیت می توان همواره افراد را به یادگیری و آموزش علاقه مند نگه داشت.

 

 

4 مورد از ویژگی های برجسته یک محتوای آموزشی

هر آموزش آنلاین نتایج یکسانی را نمی دهد. یک محتوای آموزش آنلاین جذاب از مواردی مهم تشکیل شده است که با رعایت آنها می توان آموزشی با کیفیت را ارائه کرد. بهترین محتوای آموزش آنلاین دارای ویژگی های زیر است:

  1. وجود عناصر تعاملی در آموزش آنلاین

هر آموزش آنلاین به عناصر تعاملی نیاز دارد تا توجه کاربران را جلب کند و نتایج کلی آموزش آنلاین را بهبود ببخشد. سناریوها، شبیه‌سازی‌ها، بازی‌ها، آزمون‌ها، ارزیابی‌ها و بررسی‌های آموزشی، همگی فعالیت‌های تعاملی هستند که می‌توانند به طور مساوی در محتوای آموزش آنلاین استفاده بشوند. توجه داشته باشیدکه محتوای آموزش آنلاین خود را با ترکیبی از اطلاعات و تعامل متعادل نگه دارید.

  1. ارائه محتوا به شیوه ای جذاب و سرگرم کننده

محتوای آموزش آنلاین را برای کاربران سرگرم کننده کنید. حتی موضوعاتی از محتوای آموزش آنلاین که موضوعاتی خسته کننده را پوشش می دهند میتوانند با گنجاندن فعالیت های تعاملی جذاب بشوند. اما تعامل تنها جنبه یک آموزش آنلاین نیست ، دانستن نحوه استفاده صحیح از سیستم آموزش آنلاین که محتوای آموزشی را ارائه می دهد و لذت بردن از طراحی بصری دوره ، همگی به تعامل در دوره آموزشی کمک می کند.

  1. تقسیم کردن محتوای آموزشی به بخش های کوچکتر

طراحی محتوای آموزشی که برای زمان یادگیرنده ارزش قائل هستند بسیار مهم است. زمانی که برای یک آموزش آنلاین بهینه استفاده می شود می تواند متفاوت باشد. به عنوان یک قاعده کلی، محتوای آموزش آنلاین را زیاد طولانی نکنید تا خسته کننده نباشد و کاربران همان مطلب کوتاه شده را فرا بگیرند و طولانی بودن محتوا باعث حواس پرتی آنها نشود.

  1. جذاب بودن محتوا برای هرنوع یادگیرنده ای

طراحی محتوی آموزش آنلاینی که برای همه افراد مناسب باشد ممکن است ترسناک به نظر برسد، اما می‌تواند به آسانی شامل حداقل یک عنصر ساده باشد که برای هر نوع یادگیرنده  ای جذاب باشد. به عنوان مثال، طراحی محتوای آموزش آنلاین کاملی که نیازهای هر نوع یادگیرنده را با گنجاندن عناصری مانند ویدئو، سخنرانی یا صدا و فعالیت های تعاملی برآورده می کند.

 

برای ارائه بهترین محتوای آموزش آنلاین، به یک سامانه مدیریت یادگیری نیاز دارید که ابزارهای قوی ایجاد محتوای آموزشی و همچنین ویژگی‌هایی را برای ارائه، بازخورد و گزارش  از راه دور را به‌طور یکپارچه ارائه کند. سامانه مدیریت یادگیری ریلاین با سابقه فعالیت با مراکز دانشگاهی معتبر با امکانات کاربردی و قابلیت اتصال به سامانه آموزش دانشگاه بستری مناسب برای آموزش و تولید محتوای آموزشی برای کاربران می باشد.

 

 همین الان برای دریافت دموی سامانه lms ریلاین اقدام کنید و برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

همچنین بخوانید:

نرم افزار های کلاس مجازی

استاندارد های آموزش الکترونیکی

 

  • محتوادرآموزش آنلاین