آموزش ایجاد آزمون در ادوبی کانکت (adobe connect)

Writer : Shahriari_admin

چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۵ تعداد بازدید : 619

در این آموزش قصد داریم نحوه برگزاری یک ارزیابی یا آزمون کوچک را در کلاس ادوبی کانکت توضیح بدهیم البته با ادوبی کانکت به تنهایی نمی توانیم آزمون اصلی و کلی را برگزار کنیم بلکه فقط می توان ارزیابی کوچکی از کاربران داشت .با ما در این آموزش همراه باشید تا شما را راهنمایی کنیم ....

آموزش ایجاد آزمون در ادوبی کانکت

 

در این آموزش قصد داریم نحوه برگزاری یک ارزیابی یا آزمون کوچک را در کلاس ادوبی کانکت توضیح بدهیم البته با ادوبی کانکت به تنهایی نمی توانیم آزمون اصلی و کلی را برگزار کنیم بلکه فقط می توان ارزیابی کوچکی از کاربران داشت .با ما در این آموزش همراه باشید تا شما را راهنمایی کنیم .

  • در مرحله اول برای طراحی آزمون در ادوبی کانکت بایدگزینه pods را انتخاب کرد.

 

  • و سپس روی گزینه poll کلیک کرد.

 

  • و بعد اول ما آن را add new pollمی کنیم.

 

  • نهایتا میبینیم که سمت چپ صفحه تصویر استاد هست و سمت راست صفحه تصویردانشجوهست و چیزی که دانشجو در کلاس مشاهده می کند. ما در اینجا سوال می کنیم که ایا درس امروز را یاد گرفته اید؟

 

  • و نهایتا برای سوالات 3 تا گزینه را می توانیم طراحی کنیم اولین گزینه multiple choice دومین گزینه multiple answer و در آخر یک گزینه short answer  را می توانیم انتخاب کنیم.

 

  • حالا ما multiple choiceرا انتخاب می کنیم  دو تا جواب تعیین می کنیم: گزینه یک بله و گزینه 2 خیر و گزینه 3 هم گوش نمی کردم.حالا open می کنیم نهایتا می بینیم که هم دانشجو و هم خود استاد بعنوان یک شرکت کننده می تواننددر نظر سنجی شرکت کند و حالا در این مرحله دانشجو ها باید چه کاری را انجام دهند؟ در این مرحله هر دانشجو در نظر سنجی شرکت می کند و بعد از اعلام نظر توسط دانشجو ،استاد می تواند نظر دانشجو را مشاهده کند.

 

  • در قسمت Broadcast result هم نهایتا انتشار نتیجه وجود دارد که می توان نتیجه را دید.

 

  1. باز دوباره قسمت multiple answer را open می کنیم تا مشاهده کنیم که بقیه گزینه ها به چه صورت هستند. تفاوت این گزینه ها این است که در با انتخاب اولی کاربران می توانند یک گزینه را انتخاب کنند در حالت دوم امکان انتخاب چند گزینه وجود دارد و با انتخاب short answer هم می توان یک سوال پرسید که دانشجو جواب کوتاه بدهد و نهایتا ارسال کند. که در سمت adobe connect استاد، استاد می تواند پاسخ دانشجو را ببیند و ارزیابی را انجام دهد.

 

امیدواریم که این آموزش برای شما مفید بوده باشد و بتوانید از این آموزش در برگزاری هرچه بهتر کلاس آنلاین خود بهره ببرید.

برای دریافت فایل pdf این آموزش اینجا کلیک کنید.

همچنین برای دریافت راهنمایی های بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشید

 

  • آموزش ایجاد آزمون در ادوبی کانکت (adobe connect)